Soubory pro tisk nám zašlete jako:


  1. Černobílé PDF
  2. V rozlišení 300–600 DPI
  3. Každou vrstvu uložte jako samostatný soubor pro jednotlivou barvu
  4. Zašlete náhled finální podoby souborumaximální potisknutelná plocha je 287 × 410 mm

Pokud nechcete ztrácet čas předtiskovou přípravou, rády ji připravíme za Vás! ︎Overlay

Knockout


Inkoust je poloprůhledný, lze tedy jednotlivé barvy tisknout na sebe pro více barevných možností.
Pokud se chcete vyhnout přetisku, stačí vrstvu pod danou barvou vystřihnout.
Tisk fotografií


Riso se skvěle hodí k tisku fotografií! Při přípravě fotek k tisku na risografu je nutné rozdělit fotku do jednotlivých kanálů. To lze vyřešit ve photoshopu, existují však i další možnosti, jak si práci ulehčit. Lze si například stáhnout aplikaci Spectrolite a kanály v ní rozřadit. Vytisknout dokážeme jednobarevné až čtyřbarevné fotografie.


Fake Cmyk — Blue, FluoPink, Yellow, Black

Nedokonalosti risografu


Každá barva se na risografu tiskne zvlášť, a proto se často stává že barvy na sobě zřídkakdy dokonale sedí. Díky tomu je každý tisk autentický a jedinečný. Také nelze potisknout celou stránku 100% barvou, příliš mnoho inkoustu způsobí, že se papír přilepí na inkoustový válec. Jakékoliv velké plochy inkoustu by proto měly být nastaveny maximálně na 75%.

Jsme toho názoru, že čím více člověk přijme nedokonalosti risografu, tím více se mu otevírájí možnosti s tiskem experimentovat.

V eshopu si můžete pořídit Colour Sample, který obsahuje celou škálu našich barev. Znázorněna je v něm maximální i minimální velikost písma a tloušťka linek. Colour Sample obsahuje i přetisk barev a fotografie, kde se pracuje s rozdělením kanálů. Slouží skvěle jako vodítko při předtiskové přípavě vašich dat.